ATAKAP GLOP - SÜTYEN CUP VE OMUZ VATKA İMALATI

02126548889
E Kup Sütyen Nedir ve Ne İşe Yarar
E Kup Sütyen Nedir ve Ne İşe Yarar

Büyük beden giyiyorsanız e kup sütyen nedir ve ne işe yarar gibi soruların cevabını bilmelisiniz. Ülkemiz ortalamasında büyük beden sütyen bulmak ne yazık ki çok kolay olmayabiliyor. Bunun temel nedeni markaların üretimde kolaya kaçıp standart ürünler yani “a,b,c” kuplarda sütyen üretimine ağırlık vermelerinde yatıyor. Ancak piyasadaki bu açığı gören çoğu marka artık büyük boy sütyen için farklı tasarımlar ve ürünler sunmaya başladı. Hatta kullanım amacına göre farklı modeller bile bulabilirsiniz.

E Kup Sütyen ve Özellikleri

E kup sütyen nedir sorusuna iki farklı cevap verebiliriz. Ülkemizde genel olarak bu model sütyenler iki farklı şekilde bilinir. İlki toparlayıcı sütyen, ikincisi ise minimizer sütyen. İlkinde amaç göğüsleri toparlamaktır. Büyük beden göğüsler genelde belli bir zaman sonra dağınık görünebiliyorlar. Bu da estetik olarak şık olmayan bir durum. Bunu düzelmek için toparlayıcı sütyen kullanılır. Bu sütyenler göğüsleri toparlayıp birbirine daha yakın tutar. Ayrıca biraz da şekil vererek daha şık ve çekici görünmesine yardımcı olur. İkincisi olan minimizer sütyenler ise göğüsleri bir iki beden küçük göstermeye yarar. Bazı kadınlar göğüslerinin küçük görünmesini ister. Bunu da genelde özel bir kıyafet giymek istediklerinde yaparlar. Bunun için kullanılan minimizer sütyenler ise göğüsleri bir arada tutmanın yanında bastırarak daha küçük gösterirler.

E kup sütyen nedir sorusunun kısa cevabı bu kadar olsa da dikkat etmeniz gereken bazı ayrıntılar daha var. Bu modellerin hepsinin üretim şekline bağı olarak farklı özelliği bulunur. Mesela paslanmaz çelik telle desteklenen ve balenli model denilenleri bulunur. Bunlar göğsü sıkı bir kafes gibi saran tellerle desteklenen kup ve sütyenlerdir. Ancak kalitesiz bir ürün kullanırsanız bu tellerin çıkıp göğsünüze batması gibi riskleri de bulunur. Diğeri ise geniş askılı olan modellerdir. Bunlar göğüslerinizdeki ağırlığı askılar yoluyla omuzlara taşırken geniş askılarla da omuzlarınızı acıtmaz ya da iz yapmaz. En rahat modelin bu olduğu söylenebilir. Diğer model ise dolgulu modellerdir. Bunlarda temel mantık göğsü toparlarken bir arada tutmak ve bu sırada da sizi ve göğüslerinizi rahat ettirmektir. Ayrıca diğer önemli konu da kullanılan kup kalitesidir. Dalteks gibi bir markanın kupları daha kaliteli ve uzun ömürlü olduğu için daha çok tercih edilir.

14 Mart 2018, Çarşamba

Haberler Kategorileri
Son Eklenen Haberler