ATAKAP GLOP - SÜTYEN CUP VE OMUZ VATKA İMALATI

02126548889
E Kup Sütyen Modelleri ve Özellikleri
E Kup Sütyen Modelleri ve Özellikleri

E kup sütyen özellikleri itibariyle ne yazık ki ülkemizde çok fazla çeşidi bulunmuyor. Bunların temelinde bu beden çeşidinin fazla bulunmadığını söylüyorlar. Ancak ülkemiz ortalamasını düşündüğümüzde bu pek de gerçekçi görünmeyebiliyor. Ayrıca bu modellerin çok dikkatli kullanılması gerekiyor. Yanlış tercih sizi ve şıklığınızı gölgede bırakabilir. Ayrıca şıklık kadar sağlığınız ve rahatınız için de doğru modelleri tercih etmelisiniz.

E Kup Sütyen ve Modelleri

E kup sütyen modelleri genel olarak toparlayıcı sütyen olarak da bilinir. Bu modeller büyük beden ve büyük göğüs ölçüsü için tasarlanır. Bunların tasarımında iki temel amaç bulunur. İlki büyük ölçülerde göğüsleri toparlamaktır. Bu modellerde amaç göğüsleri bir arada ve şık durmasını sağlamaktır. Ayrıca bu modeller rahatlığa daha çok önem verdikleri için farklı tasarımlarla hayatınızı kolaylaştırır. Mesela geniş askılar veya kopçalarla göğüslerinizin yükünü omuzlarınıza dağıtır ve böylece bel ağrılarınızı da azaltırlar.

E kup sütyen modelleri içindeki diğer sınıf ise minimizer sütyen olarak bilinen modellerdir. Bunların tasarımındaki temel amaç ise göğsü birkaç beden küçük göstermektir. Bazı kadınlar göğüslerini küçük göstermek ister. Bu sayede istedikleri elbiseyi giymeyi düşünürler. Bu tasarımın temel amacı göğüsleri küçük göstermek olduğu için haliyle onları biraz sıkarlar. Bu da uzun süre kullanımda sizi rahatsız edebilir. Bu yüzden gelende bu modelleri davetlerde ya da balolarda tercih ederler. Yine de bu modellerin rahat olanları da yok değil. Her ne için olursa olsun e kup sütyenler temelde balenli yani telli, balensiz, geniş askılı ya da askısız modellere sahiptir. Mesela balenli modeller genelde toparlayıcı özelliklerdeki sütyenler için kullanılır. Bu model sütyenlerin kupları etrafında paslanmaz çelikten ince teller dolaşır. Bu teller sütyene ve göğüslerinize destek vererek daha sıkı ve şık durmasını sağlar. Bir yandan da göğüslerinizin ağırlığını sütyene ve oradan da omuzlara aktarır. Diğer model ise geniş askılı olanlardır ki bunlar çok daha rahat olur. Bu modellerde geniş askılar sayesinde omuzunuz acıtmaz. Ayrıca dolgulu modeller de var ki bunlarda temel özellik kup markalarının kalitesine kalıyor. Tel ile yapılacak işi kup tek başına yapıyor. Bunu da Dalteks gibi markalar daha kaliteli bir şekilde üretebiliyor.   

14 Mart 2018, Çarşamba

Haberler Kategorileri
Son Eklenen Haberler