ATAKAP GLOP - SÜTYEN CUP VE OMUZ VATKA İMALATI

02126548889
D Kup Sütyen Modelleri Nasıl Seçilir?
D Kup Sütyen Modelleri Nasıl Seçilir?

Büyük beden olarak da bilinen d kup sütyen modelleri hem hayatınızı kolaylaştırır hem de doğru bir seçimle sizi daha şık gösterir. Ancak bunun için öncelikle kendi ölçülerinizi doğru bilmelisiniz. Sonra da ihtiyaçlarınızı ve isteklerinizi doğru belirlemelisiniz. İlk olarak ölçünüzü yeniden almanız daha yerinde olacaktır. Sonuçta her markanın standart bir ölçüsü olmayabiliyor ne yazık ki. Bu yüzden aldığınız ölçüleri bir tablo ile karşılaştırabilirsiniz. Sonra da hayat tarzınıza uygun olarak ne amaçla bir sütyen istediğinizi belirlemelisiniz.

Sütyen Seçiminin Etkileri ve Sonuçları

D kup sütyen modelleri bazı markalarda toparlayıcı sütyen olarak da geçiyor. Bunun nedeni bu modelin büyük beden sütyen ve büyük beden kup ölçüleri için tasarlanmış olmasıdır. Bunu basitçe anlatmak gerekirse iki ölçü alacaksınız. İlk ölçünüz sütyen bedeni için olacak. Bunu da sırtınızdan göğüs altına bir mezurayla alabilirsiniz. Çıkan sonuç beşin katları değilse bir sonraki beşin katlarına yuvarlayın. Bu sayede regl gibi bazı dönemlerde vücut su tutsa bile sütyeniniz sizi sıkmaz. İkinci ölçü de sırttan göğüs uçlarına alınır. Bu da sizin kup ölçünüzü verir. İşte tam da burası sizin dikkat edeceğiniz yer. Diyelim ki bedeniniz 77 çıksın, siz 85 beden sütyen alacaksınız demektir. İkinci ölçünüz de 98 çıksın bu da sizin d cup sütyen alacağınızı gösterir.

Gelelim d kup sütyen modelleri arasından nasıl tercih yapacağınıza. İlk olarak markaların d kup üretimi ne yazık ki sınırlı. Ancak bazı markalar bu modellere özel önem de veriyor. d kupları askılı ve askısız olması bir yana tasarım ve renk olarak da çok farklı modelleri bulunuyor. Sizin tercih edeceğinize gelince, eğer çalışıyorsanız ve ayakta durmanız gerekiyorsa kalın askılı modelleri deneyebilirsiniz. Bu sayede göğüslerinizdeki baskıyı omuzlarınızla paylaşabilir ve daha rahat edebilirsiniz. Ayrıca sütyenin çok dar olmaması gerekiyor. Eğer dekolte bir kıyafetiniz varsa bu dar modeller göğüs çatallarında torba gibi görüntüler verebilir. Son olarak abiye ya da özel bir kıyafet içinde giyecekseniz pürüzsüz ve sade bir model seçmelisiniz ki kıyafetinizi bozmasın. Geriye kalan son önemli nokta ise sütyende kullanılan kup malzemesinin kalitesidir. Dalteks sütyen kup üretimi yapan firmalar gibi kaliteli bir malzeme ile üretilen sütyenler hem daha uzun ömürlü hem de daha dayanıklı olur.

14 Mart 2018, Çarşamba

Haberler Kategorileri
Son Eklenen Haberler