ATAKAP GLOP - SÜTYEN CUP VE OMUZ VATKA İMALATI

02126548889
Bra Cup Ne Demek ve Ne İşe Yarar?
Bra Cup Ne Demek ve Ne İşe Yarar?

Bazı sütyen markalarında bra cup diye bir ifade ve sayı görürsünüz. Aslında bu sayı ve ifade en az sütyenin tasarımı ve markası kadar önemli ve dikkat etmeniz gereken bir ifadedir. Ancak ne yazık ki çoğu kullanıcı bunu bilemez. Bu durum aslında hem şıklığınızı hem de sağlığınızı ve hayat konforunuzu doğrudan etkiler. Bunun için bu ifadelerin ne olduğunu ve sizin için neye yarayacağını iyi bilmelisiniz.

Sütyen Ölçüsü Nedir ve Nasıl Alınır?

Bra cup ne demek öğrenirken öncelikle sütyen ölçüsünü bilmeniz gerekiyor. Sonra cup ne demek onu bilmeli ve ölçünüzü ona göre almalısınız. İlk olarak aynanın karşısına geçin ve sırasıyla şu adımları uygulayın:

  • Üzerinizde hiçbir şey olmadan sırtınızdan göğüs altına mezurayla bir ölçü alıp bir kenara not edin.
  • Sonra aynı şekilde ama bu sefer göğüs uçlarına doğru bir ölçü daha alıp onu da not edin. Ancak ölçü alırken mezurayı tam ve doğru sardığınızdan emin olun.
  • İlk ölçünüz sütyen bedenini verir. sütyen bedenleri beşerli birmlerle ölçülür. Yani eğer 83 çıktıysa siz 85 beden sütyen kullanacaksınız demektir. Ara sayıları bir sonraki beşin katına yuvarlayın.
  • İkinci ölçüden ilk ölçtüğünüz sayıyı çıkarın aradaki fark ise sizin cup ölçünüzdür. Bunun için bir tablodan faydalana bilirsiniz. Her markanın bir tablosu olur ama gelende bu fark 6,5 cm’den küçükse A Cup sütyen kullanacaksınız.
  • Eğer sütyenin cup ölçüsü belirtilmemişse bu B Cup demektir. Yani aradaki fark 6,5 ile 11 cm arasında demektir.

Bra cup demek kısaca sütyen kup demektir. Ve en az sütyenin tasarımı ve kalitesi kadar önemlidir. Çünkü sizi gün boyunca rahat ettirecek olan da budur, sizin şık ve zarif görünmenize yardım edecek olan da budur. Mesela düğün ya da nikah için şık bir abiye aldınız diyelim. Ancak sütyeniniz doğru bir beden ve ölçüde değilse abiyeniz toplanabilir ve tüm sihriniz bozulabilir. Bunu bilen Dalteks sütyen kup imalatında Alman teknolojisiyle ve şık tasarımlarla üretim yapıyor. Üstelik üretim yüzde yüz yerli ham maddeyle ve ülkemizde yapılıyor. Böylece hem yerli hem ucuz hem de kaliteli bir kup üretilmiş oluyor.

14 Mart 2018, Çarşamba

Haberler Kategorileri
Son Eklenen Haberler