ATAKAP GLOP - SÜTYEN CUP VE OMUZ VATKA İMALATI

02126548889
A Cup Sütyen Ne Demek?
A Cup Sütyen Ne Demek?

Hem güzellik hem de rahatlık için doğru sütyen ölçülerinizi bilmeniz gerekiyor. Ancak bu ne yazık ki çok da kolay değil. Bunun nedeni ise maalesef markaların bu güne kadar bir standart belirleyememiş olmasıdır. Bu yüzden çoğu kadın markaları deneyerek kendine uygun sütyeni bulabiliyor. Bunu denerken de karşılarına A Cup Sütyen gibi ifadeler çıkıyor. Eğer ölçülerinizi ve sütyen özelliklerinizi tam bilemezseniz bu ölçüler sizi ve hayat konforunuzu doğrudan etkileyecektir.

Doğru Sütyen ve Cup Ölçüsü Nasıl Alınır?

Öncelikle A Cup Sütyen demek kaliteli ya da en büyük sütyen demek değildir. Bunu belirleyen standart olmadığı için markaların her zaman bir hesaplama tablosu bulunur. Bu değerlere göre sütyen ve kup ölçüleri belirlenir. Ne yazık ki sütyenleri deneme şansınız olmadığı için kendi kendinize evinizde doğru bir ölçü almak zorunda kalabiliyorsunuz. Bunu yapmak için öncelikle regl döneminde olmamalısınız. Çünkü bu dönemde vücut su tutabileceği için yanlış ve büyük ölçümler alabilirsiniz. En doğru sonuçları genelde regl olmadan önceki hafta alınan ölçümler verir. Ayrıca şunu unutmayın ki sütyen bedenleri beşerli birimler halinde belirlenir.

Çoğu markanın bedenleri 75, 80,85… gibi değerlerde olur. Bu yüzden ölçtüğünüz değerlerler bu sayıların arasındaysa yani beşin katları değilse sonraki beşin katı olan sayı sizin sütyen bedeniniz olacaktır. Bunu ölçümleri anlatırken daha iyi anlayacaksınız. İlk olarak üzerinizde hiçbir şey olmamalı. Aynanın karşısına geçin ve ilk ölçümü almaya başlayın. Mezurayı sırtınızdan göğüs altınıza doğru sarın. Düz bir çizgide mezurayı tuttuğunuzdan emin olun. Bu ilk değeri not edin. Bu değer aynı zamanda sizin sütyen bedenini verecektir. Mesela 71 çıktıysa siz 70 beden değil, 75 beden sütyen almalısınız. Eğer 70 alırsanız regl ya da bazı zamanlarsa sütyen sizi sıkabilir ve rahatsız edebilir. Sonra ikinci ölçüyü alacaksınız. Bunun için sırtınızdan göğsünüzün en uç noktasını ölçün. Bu ölçüm ilkinden büyük olacaktır. İşte bunla ilki arasındaki fark size kup ölçüsünü veriri. Mesela bu aradaki fark 6,5 cm ve daha az ise A cup sütyen kullanacaksınız demektir. Genelde 6,5 ve 13 cm arasında olur ve bu da B ile gösterilir.  

14 Mart 2018, Çarşamba

Haberler Kategorileri
Son Eklenen Haberler