ATAKAP GLOP - SÜTYEN CUP VE OMUZ VATKA İMALATI

02126548889
75 A Cup Sütyen Nasıl Ölçülür?
75 A Cup Sütyen Nasıl Ölçülür?

75 A Cup Sütyen Nasıl Ölçülür?

Doğru bir sütyen ölçüsü sizi hem şık gösterir hem de rahat ettirir. Ancak sütyen ölçüsü almak bir yana markaların standart olmayan ölçüleri başka bir yana. Ne yazık ki çoğu markanın ölçüleri birbirini tutmuyor. Aslında bu durum genel itibarıyla giyim ve ayakkabı sektöründe olduğu gibi olsa ona bile razı olunur. Neyse özellikle yaptığınız işe ve hayat tarzına göre sütyen sizi rezil de eder vezir de eder. Bunu bilen çoğu kadın daha şık ve zarif görünmek için 75 A cup sütyen tercih ediyor. Ancak bu ne kadar doğru bir karar tartışılır.

75 A Cup Sütyen ve Diğer Sütyen Ölçüleri

İlk olarak 75 A cup sütyen seçilmesinin nedeni elbiseyi taşımasındaki kolaylık oluyor. Düşünün bir kere ipeksi bir abiye giyip özel bir davete gitmişsiniz. Sütyen çoğu büyük olursa elbisenin zarafetini bozacaktır. Eğer sütyen çok küçük olursa da bu sefer sizi rahatsız edecek belki de göğüslerinizi çok toparladığı için çirkin bir görüntü oluşturacaktır. Bu yüzden şunu sakın unutmayın. Elbiseyi siz taşırsınız, sizi de iç çamaşırınız. Çünkü sütyenle sizin aranızda hiçbir şey olmaz ve bu da sizin rahat ya da huzursuz hissetmenize neden olan ilk şeydir.

Peki doğru sütyen ölçüsünü nasıl bulacağız? İlk olarak sütyen ölçünüzü evinizde almanız gerekecektir. Çünkü mağazada bu gibi şeyleri denemeniz İmkansız. Zaten mağaza izin veriyorsa hemen çıkın oradan. İç giyim rahat ve şık olduğu kadar hijyenik de olmalı. Önce sütyen bedenini bulacaksınız. Bunun için mezurayı sırtınızdan düz bir şekilde göğüs altına kadar çekip kenara not edin. İkinci olarak aynı şekilde bir ölçü daha alın ama bu sefer göğüs uçlarınızdan ölçün. Şimdi bu ikisinin farkını alın.

  • İlk ölçtüğünüz sayı sütyen bedenini verir. Ancak sütyen bedenleri beşerli sayılar halinde tsarlanır. Yani 70,75… eğer arada bir sayı çıkarsa mesela 72 gibi bu sizin 75 beden giyeceğiniz anlamına gelir.
  • İkinci ölçtüğünüz sayıdan ilk ölçtüğünüz sayıyı çıkarın. Bu sizin cup ölçünüzü verir. Mesela aradki fark 6,5 cm’den küçükse A cup sütyen kullanacaksınız.

Şimdi diyelim ki ilk sayı 72 çıktı ve ikinci sayının farkı da 6 cm olsun. Bu durumda sizin 75 a cup sütyen kullanmanız gerekiyor.

14 Mart 2018, Çarşamba

Haberler Kategorileri
Son Eklenen Haberler