ATAKAP GLOP - SÜTYEN CUP VE OMUZ VATKA İMALATI

02126548889
Sütyen Kup Ölçüsü Nasıl Alınır?
Sütyen Kup Ölçüsü Nasıl Alınır?

Sütyen kup ölçüsü almak çoğu kadın için bir sorun oluyor. Çünkü bu konuda ne yazık ki bir standart yok. Özellikle yurt dışındaki markalar kendi ölçüleriyle piyasaya sütyen sunuyor. Üstelik çoğu markanın ölçüsü de birbirini tutmayabiliyor. Belki ülkemizde bunun için bir çözüm ileride bulunur ama şimdilik maalesef kendi işimizi kendimiz yapmalıyız. Bunun da ilk olarak sütyen ölçüsü ve beden ölçüsü nasıl alınır öğrenerek başlamalıyız.

Sütyen Ölçüsü Almak

İlk olarak yukardaki karışıklıktan dolayı çoğu marka kendi ölçü tablosunu internette ya da mağazalında yayınlıyor. Sizin yapacağınız iş kendi ölçülerinizi mezura yoluyla bulmak ve o değerleri tablodan karşılaştırmak. Bunun için öncelike bir mezura kullanacaksınız. Mümkünse açken ve tokken de iki farklı ölçü almanızı tavsiye ederiz. Eğer büyük ölçü alırsanız sütyen tam göğsünüze oturmadığı için kayacak ya da boşluklar oluşturacaktır. Bu da en basit haliyle elbisenizi taşımamanız anlamına gelir ki özellikle çalışan birisiyseniz bu şıklığınızın bozulmasını istemezsiniz. Ya da bir davette bu gibi durumlarla karşılaşmak istemezsiniz. Eğer küçük beden ölçerseniz bu sefer de sütyen sizi rahatsız edecek ya da göğüsleriniz dışarı taşacaktır. Her durumda çirkin bir görüntü sizleri rahatsız eder. Bu yüzden sütyen kup ölçüsü alırken iki durumda da ölçü almanız faydalı olur. Sonuçta çok büyük bir fark olmayacaktır ama olur ya mağazada aradığınız beden bulunmazsa alt ve üst sınırınızı bilmiş olacaksınız.

Sütyen kup ölçüsü alırken önce sütyen ve beden ölçünüzü almalısınız. Bunun için iki aşamalı bir yol izleyeceksiniz. İlk olarak üzerinizde bir şey yokken mezura ile sırtınızdan öne doğru bir ölçü alın. Göğüslerin hemen altından bu ölçüyü alacaksınız. Bunu kayıt edin, bu beden ölçünüz olacak. Sonra da aynı şekilde bir ölçü daha alıyorsunuz ama bu sefer göğüslerinizin en uç noktasından almalısınız. Bu da sütyen ölçüsü olacak. Bu değerlere göre tablodan beden ve kup ölçünüzü bulabilirsiniz. Ancak hamile ya da emziren bir anneyseniz biraz daha büyük kup ölçüsü tercih edebilirsiniz. Ya da sizin için özel tasarlanan sütyenleri tercih edebilirsiniz. Geriye sadece Dalteks sütyen kup imalatı yapan kaliteli bir kup markası seçmek kalıyor.

14 Mart 2018, Çarşamba

Haberler Kategorileri
Son Eklenen Haberler