ATAKAP GLOP - SÜTYEN CUP VE OMUZ VATKA İMALATI

02126548889
Sütyen Kup Ne Demek ve Ne İşe Yarar?
Sütyen Kup Ne Demek ve Ne İşe Yarar?

Çoğu kişinin kullandığı ama farkına varmadığı sütyenlerin çok önemli bir parçası sütyen kup ne demek ve ne işe yarıyor hiç düşündünüz mü? Aslında sütyenin sağlığa ve şıklığa olan etkisinin çoğu bu kuplara (cups) ait olduğunu biliyor muydunuz? Hatta sütyenin maliyetinin biraz da bu parçalara bağlı olduğunu ve çoğu uzmanın sütyen tasarımından çok sütyenin rahatlığından bahsederken aslında bu kuplardan bahsettiğini biliyor muydunuz?

Şıklık ve Rahatlığın Arka Planı Kuplar

Evet, sütyen kup ne demek sorusuna rahatlıkla şıklığın ve rahatlığın arka planı denilebilir. Şöyle bir mantık yürütebilirsiniz; kullanılan sütyen ne kadar güzel tasarıma sahip olursa olsun sırtınızı ya da göğsünü ağrıtıyorsa ona ne kadar katlanabilirsiniz? Ya da kullandığınız sütyen birkaç yıkama sonrasında deforme oluyorsa o markayı tekrar seçer misiniz? Bu sorular dayanıklılık şıklık elbiseyi taşımak gibi konularda uzayıp gider. Sizin için önemli olan iki konu olmalı; şıklık ve rahatlık.

İşte tam da bu noktada sütyen kup ne demek ve ne işe yarar sorusunun cevabını da almış oluyorsunuz. İlk olarak sütyen kuplar (cups) sütyenin iç kısmında ve göğsü kaplayan süngerimsi maddelerdir. Ancak bildiğiniz sünger değiller. Ve sütyenin tipine göre göğsü alttan ya da tamamen kaplarlar. Bazı modellerde ise göğsün farklı bölgelerini kaplarlar. Böylece göğsünüzde sadece bir bez parçası değil onları toparlayan ve daha şık durmalarını sağlayan bir giysi de edinmiş olursunuz. Üstelik sütyen kullanmak göğüsler için de görünüm dışında sağlık ve konfor açısından önemlidir. Ayrıca bu kupların yıkanmalara ve uzun süre kullanmalara karşın formunu da kaybetmemesi gerekir. Böylece sürekli yeni giysiler almak zorunda kalmazsınız. Bu sutyen kuplarının en önemli özelliklerinden birisi de özel kıyafetlerde sizi zor durumdan kurtarıyor olmasıdır. Mesela bir abiye giydiniz ve altından kalitesiz bir sütyen kullanıyorsunuz. Bu durumda birkaç saat sonra elbiseniz toplanacak ve abiyenin tüm şıklığını altındaki sütyen bozacaktır. Eğer iyi bir marka kullanırsanız bu tür kötü sürprizlerle asla karşılaşmazsınız. Bunu bilen Dalteks Sütyen Kup imalatında Alman teknolojisi kullanıyor. Böylece bu marka kupları kullanan sütyenler daha kaliteli ve daha rahat olabiliyor.

14 Mart 2018, Çarşamba

Haberler Kategorileri
Son Eklenen Haberler