ATAKAP GLOP - SÜTYEN CUP VE OMUZ VATKA İMALATI

02126548889
Sütyen Cup Bedenleri Nasıl Ölçülür?
Sütyen Cup Bedenleri Nasıl Ölçülür?

Doğru seçeceğiniz sütyen cup bedenleri ile hayatınız daha rahat ve şık geçecektir. Unutmayın ki elbiseyi siz taşırken iç giyimiz sizi taşır. Hatta elbisenizi de sizinle beraber taşır denilebilir. Mesela şık ve ipeksi bir abiye giydiniz diyelim. Şık bir davette tüm gözlerin üzerinizde olmasını beklerken yanlış bir iç giyim tercih ettiğinizde abiye ya da elbisenizin toparlanmasına neden olan sütyen yüzünden tüm ihtişamınız kaybolabilir. Bunun yanında sizi sıkan ve rahatsız eden iç giyim ve sütyenler yüzünden de tüm akşamınızı rezil olabilir.

Sütyen Ölçülerini Doğru Alabilmek

Sütyen cup bedenleri sadece ölçü almayla da bitmeyen bir süreç istiyor. Bunun temel nedeni de standart haline gelememiş ölçülerle başlıyor. Çoğu markanın ölçüleri birbirini tutmuyor. Bunun dışında kendi ölçünüzü alırken de dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var. İlk olarak ölçünüzü evinizde ve üzerinde hiçbir şey olmadan almanız gerekiyor. İkincisi ise ölçü alırken regl döneminde ya da sonraki hafta içerisinde almamalısınız. Bu dönemde vücut su tutacağı için doğru bir ölçü alamayabilirsiniz. En ideal olanı regl olamadan önceki hafta içinde alınan ölçüler olacaktır.

Gelelim sizin için doğru sütyen cup bedenleri nasıl bulunur. İlk olarak iki ayrı ölçü alacaksınız. İlk ölçü sütyen bedenini verecek. İkinci ölçüm ile ilkinin farkı ise sizin cup ölçünüzü verecektir. Şimdi mezurayı alın ve sırtınızdan göğüs altına doğru ilk ölçüyü alın. Bu sizin sütyen bedeni olacak ve unutmayın ki sütyen bedenleri beşerli sayılarla ifade edilir. Eğer ölçünüz beşin katları değilse bulunan sayıdan sonraki beşin katına yuvarlayın. Mesela ölçünüz 76 çıktıysa siz 80 beden sütyen kullanacaksınız demektir. Sonra aynı mezurayla sırtınızdan göğüs uçlarına doğru bir ölçü daha alın. Bu ilk ölçtüğünüz değerden daha fazla olacaktır ve bu fark da sizin cup ölçünüzü verecektir. Mesela aradaki fark 6,5 cm’den azsa siz A cup sütyen kullanacaksınız demektir. Eğer 6,5 – 11 cm arasındaysa B cup sütyen kullanacaksınız demektir. Toparlarsak ilk ölçü 76cm ve ikinci ölçüm de 85 olsun. Arasındaki fark 9 cm ise b cum giyeceksiniz. Yani sizin 80 B cup sütyene ihtiyacınız var demektir.

14 Mart 2018, Çarşamba

Haberler Kategorileri
Son Eklenen Haberler